Akce rok 2018

Prázdniny v knihovně - knihomolní úterky

I letos o prázdninách jsme pro děti připravily v knihovně  knihomolní úterky. Ve čtyřech termínech - 17.7., 31.7., 14.8., 28.8. dopoledne jsme pro děti nachystaly tvoření, lepení, malování a především zábavu.

První knihomolní úterý se konalo 17.7.2018 a neslo se v duchu dinosaurů. Děti měly na výběr z malování, stříhání, lepení a vytváření dinosaurů. Vyzkoušeli si také chodit jako dinosauři a dopoledne jsme ukončili výbuchem sopky.

 

Foto: kun-in.rajce.idnes.cz/Knihomolni_uterky_1_-_2018/

 

Druhé knihomolní úterý se konalo 31.7.2018. Děti s rodiči i prarodiči vyráběly z roliček od toaletních papírů. Kreativita byla velká, vyráběly se náramky na ruce, motýlci, netopýři, strašidla, berušky, zajíčci, atd.. a dokonce i  neuvěřitelný hrad či most. Velmi děkujeme za návštěvu dětí z Domškolky, které byli i s paní učitelkou velmi šikovné. A komu se nechtělo nic vyrábět, ten si maloval omalovánky, či si hrál s hračkami.

 

Foto: kun-in.rajce.idnes.cz/Knihomolni_uterky_2_-_2018/

 

Třetí knihomolní úterý se konalo 14.8.2018 a malovalo se na hřišti u Osvětové besedy. Opět díky dětem z Domškolky se nás sešlo spoustu. Děti ještě stihly před krátkou, ale vydatnou přeháňkou nakreslit spousty krásných obrázků. Jsou to šikulové.

 

Foto: kun-in.rajce.idnes.cz/Knihomolni_uterky_3_-_2018/


Čtvrté knihomolní úterý proběhlo 28.8.2018. Byly nachystány pokusy. Vyzkoušely jsme si jak reaguje ocet se sodou, zkoušely „olejovou lampu“, malování bublinami, nebo foukáním brčkem a spousty dalšího.